TERMAL KAMERA İLE SU KAÇAĞI TESPİTİ

amasya-su-kacagi-tespiti1

Termal Kamera İle Su Kaçağı Tespiti

Günümüzde, teknolojik gelişmeler ile birlikte evlerimizde kullandığımız cihazların tümü insan ihtiyaçlarını karşılamak ve konforu en yüksek seviyeye çıkarmak üzere tasarlanmıştır. Bu sebeple arıtma, ısınma, soğutma, elektrik ve su ihtiyaçlarımızı karşılayan donanımlar daha komplike bir hal almıştır. Kablo, tesisat ve giderler evlerimizin baş köşelerinde kötü manzaralara sebebiyet vermemek için mümkün olduğunca duvar içi ve yer altlarına gizlenmeye çalışılmıştır. Hal böyle olunca gözle görülemeyen duvar içi tesisatlarda oluşabilecek arıza ve sızıntılar için ileri teknolojiden yararlanılarak üretilen birtakım cihazlardan faydalanmak durumunda kalabiliyoruz.

.

TESİSAT SU KAÇAĞI VE TESPİTİ

Tesisat su kaçakları daire temiz su tesisatında görülür şebeke suyu basınçlı olduğundan su tesisat işçiliği özen ve dikkat gerektiren bir meslek olup hataları kabul etmez. Daire içi su tesisatı kaçaklarına metal borularda daha sık rastlanmaktadır yıllar geçtikçe paslanıp çürüyen demir borular en zayıf olguğu noktadan basınca dayanamayıp sızdırma yapar,plastik su tesisat borularında ise su kaçağı kaynak birleşim yerlerinde görülür yanı sıra kalitesiz malzeme kulanınan borularda çizilme ve çatlaklara çalışmalarımızda sıklıkla rastlamaktayız.Kaliteli malzeme ve profesyonel bir işçilikle yapılan plastik su tesisatı çok usun yıllar hatta ömür boru su kaçağı yada sızdırma problemleri yaratmaz.Günümüzde tesisat su kaçakları akustik ses dinleme cihazları ve termal kameralar yardımı ile bulunur.

Amasya Su Tesisat ve Vidanjör Hizmetleri Amasya Merkez ve Köylerinde Hizmet vermekte olup Su Tıkanıklığı, Su Kaçağı Bulma,Lavabo Tıkanıklığı,Klozet ve Tuvalet Tıkanıklığı,Logar Tıkanıklığı gibi Tesisat ve Alt Yapı Hizmetleri Vermektedir. .
Sıhhi Tesisat İşleri2
7803_makale153

TEMİZ SU KAÇAĞI NASIL BULUNUR

Burada temiz su tesisat sızıntılarını kendi uyguladığımız yöntemlerle anlatacağız tesisat su kaçağı tespit işlemleri firmalara göre değişik yöntemlerdede uygulanmaktadır. Termal kameralar ısıya ve soğuna hassas ve duyarlı görüntü alma cihazlarıdır bundan yola çıkarak su tesisat borularını incelemedede uygun görülmüş olup bir çok tesisat firması tarafından kullanılmaktadır,son derece hassas algılama ve ısı ve soğuğa duyarlı olması su tesisat borularının düzergağını belirlemekte yardımcı olmaktadır boru içinde sıcak yada soğuk su olduğu sürece boruyu termal kamera ile takip edebilmek son derece kolaydır aynı zamanda boru dışına sızan suyuda gösterir sısıntının çıkış noktasındaki yoğun su oranını termal kamera ile tespiti yapılabilir termal kamera ile kaba taslak boru ve ıslak zeminler tespit edildikten sonra başka bi cihazla ses dinleme işlemi yapılır akustilk sese duyarlı cihazlar zemin altındaki sızıntının sesini insan kulağının duyamayacağı sesleri duymamızı sağlar ve noktasal tespit işlemi gerçekleştirilmiş olur.Kısacası su kaçağı tespitinde başarı sağlamak için termal kamera ve akustik su kaçağı tespit cihazı bir bütün olarak kullanılmalıdır..

Amasya Su Tesisat ve Vidanjör Hizmetleri Amasya Merkez ve Köylerinde Hizmet vermekte olup Su Tıkanıklığı, Su Kaçağı Bulma,Lavabo Tıkanıklığı,Klozet ve Tuvalet Tıkanıklığı,Logar Tıkanıklığı gibi Tesisat ve Alt Yapı Hizmetleri Vermektedir.

ATIK PİS SU KAÇAĞI TESPİTİ

Pimaş,küvet,lavabo gibi pis su giderlerindede su kaçağına sıklıkla rastlamaktayız atık su kaçağını bulmada yine termal kameralar ve boru içi görüntüleme kameraları kullanmaktayız.Borunun içinde ilerleyen kameralar boru içlerindeki çatlak kırık yada contasız noktaları görmemizde yardımcı olmaktadır termal kameralar ise dış yüzeyden pimaş hattını tıkanmaları sızıntı yada ıslaklığın en çok olduğu bölgeleri görebilmemizi sağlar,ayrıca su kaçağı tespiti yazımızıda inceleyebilirizin.

Amasya Su Tesisat ve Vidanjör Hizmetleri Amasya Merkez ve Köylerinde Hizmet vermekte olup Su Tıkanıklığı, Su Kaçağı Bulma,Lavabo Tıkanıklığı,Klozet ve Tuvalet Tıkanıklığı,Logar Tıkanıklığı gibi Tesisat ve Alt Yapı Hizmetleri Vermektedir.
atik-su-borusu_kacagi-amasya4
× Canlı Destek